Jak na detoxikaci...pár rad a tipů z lékárny

 

Proč detoxikovat?

Očistu organismu od škodlivých látek by měl čas od času absolvovat každý z nás. V dnešní uspěchané době na nás všude útočí chemické látky, ať už v běžných potravinách ( konzervanty,barviva ), v životním prostředí nebo i v lécích, které užíváme.

Očistu můžeme provádět v podstatě kdykoliv. Nemusíme čekat na jaro. Jakmile se cítíme více unavení, bez energie, nebo máme problém s ekzémy, akné nebo zažíváním, jsou to všechno signály, kterými tělo volá o pomoc a je dobré je vyslyšet.

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak začít?

V první řadě je potřeba se zamyslet nad skladbou jídelníčku. Vynechat těžká, tučná, ale i sladká jídla. Zkrátka odlehčit zažívání. Ale neznamená to hladovět. Také zvýšit pitný režim. Nejvhodnější je samozřejmě obyčejná voda, ale také lze pít třeba různé bylinné detoxikační čaje ( Leros Natur Detox, Ryor Lymfodren ). Dobrými pomocníky mohou být i přípravky z lékárny.

 

Mezi osvědčené přípravky patří:

1) Silymarin na očistu jater - např. Lipovitan, He- panol, Silymarin Duo. Jednotlivé přípravky se liší obsahem účinné látky a tudíž i dávkováním.

2) Chlorella neboli sladkovodní řasa, která obsahuje spoustu prospěšných látek. Nevýhodou pro někoho může být, že je potřeba užívat velké množství tablet a také díky obsahu zeleného barviva chlorofylu dochází k zabarvení stolice.

3) Enterosgel- detoxikační gel s výbornými účinky. Váže na sebe ve střevech škodlivé látky, alergeny,patogeny...a odvádí je z těla ven. Z toho důvodu může na přechodnou dobu způsobovat zácpu. Užívá se s určitým odstupem od jídla a léků.

4)Probiotika

Po detoxikaci střev je vhodné doplnit prospěšné bakterie, které nám pomáhají s trávením a mají také vliv na celkovou imunitu organismu ( Biopron, GS Laktobacily ).

5)Aloe vera má více účinků, ale jedním z nich je také právě detoxikace zažívacího systému.

S jejím užíváním ale opatrně pokud máte například žaludeční vředy nebo krvácející hemoroidy. Aloe totiž prokrvuje vnitřní orgány.

6)Ra-vit sirup s vysokým obsahem vitamínů B2 ,B6 , B12 a kyselinou listovou na snížení hladiny homocysteinu, který  je škodlivější než cholesterol a stojí za vznikem mnoha onemocnění.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Další možnosti detoxikace:

Odvodnění organismu

Na trhu jsou volně dostupné přípravky např. Forfemina, H2 Out... V rámci očisty organismu nic nebrání v jejich užívání pokud nejste léčeni na vysoký  krevní tlak. V tomto případě se poraďte s lékařem.

 

Hydrocolon 

Neboli výplach střev velkým množstvím vody. Tato metoda má své zastánce i odpůrce. Někteří lékaři jí doporučují, někteří před ní varují. Pokud ji ale podstoupíte, nezapomeňte na užívání silných probiotik. Protože střevo je po výplachu sice čisté, ale chybí mu právě i prospěšné bakterie, které se výplachem odstranily.

 

Odkyselení organismu

Populární v poslední době je také tato metoda pomocí různých minerálních solí, ovšem názory se opět různí. Dlouhodobé užívání může narušit rovnováhu minerálů v těle.

 

Jak dlouho trvá detoxikace?

Obecně se doporučuje 14 dní až 1 měsíc. Samozřejmě záleží na spoustě faktorů a okolností. Ať už si vyberete jakoukoliv cestu...třeba jen změnu jídelníčku nebo i pomoc v podobě doplňků stravy z lékárny, věřte, že vám to určitě prospěje a budete se cítit lépe.

 

 

Autor: Radka Koubková

U anděla Strážce Litomyšl

Datum:
12.2.2020
Autor:
Lékárna U anděla Strážce
Sdílet:
Navštivte naši lékárnu na
Smetanově náměstí v Litomyšli
pondělí - pátek 8:00 - 17:00
sobota 8:00 - 12:00 (pouze v sudé týdny - střídavě s Lékárnou Na Špitálku )
OTEVŘENO: 17.10. a 31.10.2020